Chindongo ater

Цей самостійний вид, що отримав науковий опис, умовно віднесений до ‘зеброподібної’ видової групи видового комплексу Pseudotropheus elongatus (Ps. elongatus Komplex). На сьогоднішній день географічні варіанти (раси) та колірні морфи (варієти) цього виду не відомі.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля островів Чиніанквазі та Чиніамвезі.

Ці чорні цихліди воліють вільні від осадових відкладень скельні біотопи і населяють печери між великими скельними блоками, розташованими на глибинах від 3-х до 15 метрів. У денний час, як правило, розташовуються над великими скельними поверхнями і в разі небезпеки ховаються в печерах. Ці ж печери є і місцем для нересту. У острова Чиніанквазі (Chinyankwazi Island) вони мешкають симпатрично з видом Chindongo flavus, а у острова Чиниамвези (Chinyamwezi Island) – симпатрично з видом Pseudotropheus cyaneus. В останнього з названих островів рідше спостерігається також і Pseudotropheus flavus, який більше віддає перевагу знаходженню поблизу дрібних та середніх за розміром каменів або уламків скель. Pseudotropheus ater агресивно захищає свої кормові та нерестові володіння від будь-якого загарбника, причому у захисті рив’єрів беруть участь не тільки самці, а й самки.

Вичісує пухкі ‘кремнеземки’ з нитчастих водоростей скельних обростань, при цьому залишаючись постійно з відкритим ротом. Пропускаючи водорості крізь зуби, збирає пухкий обростання. Технологія харчування дуже схожа з представниками видового комплексу Metriaclima (Maylandia) zebra – у тому числі і з цієї причини, вид віднесений до умовної видової групи зеброподібних елонгатусів.

Розмір самців 11-12 см, самиць – 9-10 см.

Комерційні назви

  • Pseudotropheus Elongatus Black