Chindongo elongatus

Chindongo elongatus (псевдотроф елонгатус) — вид риб родини цихлових. У природних умовах є ендеміком озера Малаві, відноситься до групи Мбуна.

Опис

Pseudotropheus elongatusПсевдотроф елонгатус добре відрізняється від інших видів групи Мбуна більш струнким та витягнутим тілом (звідки і походить назва виду). У природних умовах досягає 9,5 см у довжину, в акваріумах — 9-10 см.

Статевий диморфізм виражений слабко, самці більш масивні та більш яскраво забарвлені у шлюбний період.

На основі виду утворено умовний Pseudotropheus elongatus-complex

Поширення

Ендемік озера Малаві, де відомий тільки з одного місця (затоки Мбамба та Нката) в Танзанії. Демерсальна риба. Зустрічається у скелястих місцях, віддаючи перевагу ділянкам, де чергуються каміння та пісок. Тримається на мілководді (глибина 0,5-6 м), однак інколи спостерігали на глибині до 20 м. Цей вид плаває дуже близько до субстрату, намагаючись тримати контакт з поверхнею скель та своїм черевом. Веде потайний спосіб життя та, ймовірно, територіальність виражена слабко.

Утримання

Температура води 22-25 °C, твердість 9-19, pH 7,5-8,0. Як і інші малавійські цихліди, потребує гарної аерації, фільтрації та регулярної часткової заміни води. Тримають групою, що складається з самця та декількох самок. З іншими видами малавійських цихлід добре уживаються у великих акваріумах (від 400 л).

Як і інші види групи Мбуна вживає різноманітний корм з поверхні каменів — водорості, зоопланктон. Тому в акваріумних умовах обов’язково повинні бути присутні рослинні корми (наприклад, спіруліна, ошпарені листки кульбаби, шпинату, кропиви). Можна годувати сухим кормом. Корисною підкормкою є зоопланктон — циклопи, дафнії.

Розмноження

Статева зрілість настає у віці близько 1 року, проте шлюбні ігри починаються вже з 7-8 місяців. Псевдотрофеус елонгатус відноситься до видів, які інкубують ікру в роті. Самка після запліднення забирає ікринку до роту, де виношує їх протягом майже трьох тижнів. У цей період вона не живиться. Плодючість до 25 ікринок. Ще деякий час мальки продовжують ховатися у роті самки. У період розмноження самці дуже агресивні як по відношенню до особин свого виду (особливо інших самців), так і інших видів риб.

Комерційні назви

  • Pseudotropheus Elongatus,
  • Pseudotropheus M-6