Lethrinops macrochir

Назва виду походить від грецького слова “macrochir”, що дослівно означає “довгорукий”. Ймовірно грецьке слово “macrochir” є аналогом латинського слова “longimanus”, і, щоб не було плутанини між двома “доворукими”, в назві 2-х різних видів використовувалися слова з 2-х різних мов.

За інформацією Еда Конінгса вид Lethrinops macrochir з роду Lethrinops не має будь-яких відомих на даний момент географічних варіантів (рас) і колірних варіетів (морф) та його поширення обмежено південною частиною озера, проте нещодавно популяція цього виду була виявлена ​​у водах біля острова Канде, який розташований у західній частині озера, що значно розширює область розповсюдження даного виду та ймовірність появи геоваріантів та варіететів.

  • Lethrinops macrochir (Kande Island)
  • Lethrinops macrochir (Senga Bay), Lethrinops macrochir (Kambiri) – у водах затоки Зенга (Senga Bay), розташованої на північ від мису Камбірі.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля мису Оттер (Otter Point), розташованого за 2 кілометри на південь від острова Західний Тумбі.

Представники виду Lethrinops macrochir живуть у мілководних регіонах над відкритим піщаним дном на глибинах до 10 метрів, проте нерідко поява макрохірів відзначалася в діапазоні глибин від 10 до 40 метрів. Цей вид у природі спостерігався дуже мало, тому спостереження за його поведінкою практично відсутні.

Для поїдання ракоподібних із досить міцною оболонкою допомагають збільшені зуби в середній частині нижньої глоткової кістки. Саме такі зуби стали ознакою для припущення про кормову спеціалізацію цього виду. Але кормова спеціалізація виявилася набагато ширшою і макрохіри з успіхом поїдають і безхребетних з м’якою оболонкою.

Опис

Розмір самців: 14-15 см, самиць – 11-12 см.

Відмітними ознаками виду Lethrinops macrochir є: високотілість; жовта морда; оранжево-жовте забарвлення черевних та анального плавників (останній із злегка жовтими релізерами); світлозолотий блиск верхньої частини корпусу; дві діагональні смуги на корпусі, які обриваються нижче за жорсткопроменеву частину спинного плавця, утворюю нечітку пляму; вузька червона окантовка спинного плавця. Основне забарвлення активних самців синьо-коричневе.

Синоніми

  • Haplochromis macrochir
  • Lethrinops aurita

Комерційні назви

  • Lethrinops Yellow Red Dorsal
  • Lethrinops Macrochir Otter Point