Acarichthys heckelii

Акаріхт Гекеля (лат. Acarichthys heckelii(Müller & Troschel 1849)) — єдиний вид монотипового роду Acarichthys.

Назва Acarichthys складається з двох частин. Перша частина це слово acará.Так на Тупі-Гуарані місцеві жителі називають власне цихлід. А друга частина назви походить від грецького слова ikhtis (ichtys), що означає рибу. Тобто можна трактувати цю назву як “акароподібні риби” або “ціхлідоподібні риби”.

Вид названо на честь австрійського іхтіолога Йоганна Якоба Геккеля (1790—1857).

Акаріхт Гекеля широко розповсюджений в басейні р. Амазонки та р. Ессекібо: Бразилія, Колумбія, Гаяна та Перу.

  • Acarichthys heckelii (Rio Negro)
  • Acarichthys heckelii “Albino”

Рід тісно пов’язаний з родом Guianacara.

Acarichthys heckeli

Опис

Акаріхт Геккеля росте від 13 до 25 см, має помірно високе, сильно сплющене з боків тіло й схожий, в загальному, на риб роду Geophagus. Паща маленька. Очі розташовані відносно далеко позаду. Основний колір вохристий, бокові сторони покриті блискучими цятками. Задні промені спинного плавця та зовнішні промені хвостового плавця витягнуті й мають червонуватий колір. Перші 3 або 4 промені спинного плавця чорного кольору. Нище пергої бокової лінії знаходиться чорна або коричневата пляма. Парні плавці помаранчеві з блакитною облямівкою. Самиці менші самців, їх забарвлення блідніше, а непарні плавці коротші.

Утримання в акваріумі

Рекомендовані умови утримання в акваріумі: температура 24-29°С, твердість dH 2-15°, кислотність pH 7,6-8,2.

Розмноження

Акаріхт Геккеля нереститься в норі. Декілька сотень яєць самиця закріплює на стелі нори й турбується за ними, в той час самець охороняє територію. Личинки з’являються через 3 дні та ще через три доби починають активно плавати в пошуках корму.

Переглянуті види

  • A. subocularis (Cope, 1878) див. A. heckelii (Müeller & Troschel, 1848)

Джерела