Satanoperca setepele

Видова назва setepele” відноситься до назви демона з бразильського фольклору, який міг змінювати свою форму.

Поширення

Басейн р. Токантінс (Tocantins) включаючи його головну притоку Арагуая (Araguaia), від річки Кристаліно і водосховища Серра-да-Меса до гирла річки Ітакаюнас у Бразилії (Brazil), Південна Америка

Опис

Satanoperca setepele відрізняється від S. acuticeps, S. daemon і S. lilith відсутністю чорних округлих плям на боці (порівняно з наявністю: однієї у S. lilith; двох у S. daemon; трьох у S. acuticeps).

Від S. leucosticta та S. mapiritensis відрізняється відсутність дрібних світлих плям на голові.

Відрізняється від S. curupira наявністю двох косих смуг на слізній кістці, однієї на верхньому та іншої на нижньому краю (порівняно з 3–7 темно-коричневими косими смугами поперек слізної кістки), темно-коричневими відмітками, відсутніми на щоці та оперкулярна серія (порівняно з неправильним малюнком темно-коричневих смужок, присутніх на щоці та оперкулярної серії), за поздовжньою смугою, наявною і помітною у збережених зразків (порівняно з бічній смугою, відсутньою або непомітною у збережених зразків), і за наявністю 15– 19, режим 18, зяброві граблі на цератобрахіалі 1 (проти 14–16, режим 15).

Відрізняється від S. rhynchitis наявністю 27–29 лусочок на серії Е1 (проти 26).

Від S. pappaterra відрізняється тим, що дорсальні меланофорні плями суцільні з боковими смугами, настільки ж помітні, як і невідрізні від них (порівняно з дорсальними меланофорними плямами, суцільні з боковими смугами, але набагато помітнішими та чітко відрізними від них), і поздовжніми смуга настільки ж помітна, як і бічні смуги по всій довжині (порівняно з поздовжньою смугою, набагато помітнішою при зустрічі з бічними смугами та бічними меланофорними плямами).

Від S. jurupari, за такою комбінацією ознак: голова завжди без відмітин (плям, плям або смужок) на щоках і оперкулярних рядах, як у живих, так і у збережених екземплярів (порівняно з часто світлими плямами у живих екземплярів; або темно-коричневою смуги, у збережених екземплярах), поздовжня смуга та бокові смуги дуже помітні, у збережених зразків (у порівнянні з обома менш помітними), поздовжня смуга настільки ж помітна, як бокові бруски, у збережених зразків (порівняно з поздовжньою смугою менш помітною, ніж бокові смуги), часто шість бокових смуг, більш помітних у ювенільних екземплярів (порівняно з часто семи бічних смуг), і надключільний брусок гладкий, без зазубрин (порівняно з часто з зубцями) (рис. 2).

Крім того, S. setepele можна відрізнити від інших видів у групі S. jurupari, за винятком S. pappaterra та S. rhynchitis, за міжорбітальними та носовими смужками, які не фрагментовані на плями і зникають із ростом (порівняно з фрагментованими на плями з ростом ) за наявністю у дорослих подвійних лускотних серій на міжпроменевих мембранах хвостового плавця (порівняно з усіма одинарними міжрадіальними лускавими серіями хвостового плавця) та вторинної серії на хвостовій -плавні міжпроменеві мембрани (тобто між гілками променя; проти вторинного ряду відсутні).