Maylandia sp. msobo (Lutara)

Належить до видової групи Maylandia sp. “msobo heteropictus”. Нині відомо кілька географічних варіантів (морф) цієї видової групи.

Представники цього виду цихлід зустрічаються в північно-східній частині озера Малаві (держава Танзанія) у водах біля рифу Лутара (Lutara), розташованого за кілька кілометрів на північ від великого населеного пункту (міста) Манда.

Вважають за краще скельні біотопи вільні від осадових відкладень на глибинах не більше 10 метрів.

Опис

Самки всіх популяцій цієї видової групи мають оранжево-жовте забарвлення, а самці різних популяцій дуже схожі один на одного і забарвлені в чорно-сині кольори з несистемними світло-блакитними смугами та плямами вздовж спинного плавця у верхній половині корпусу. Забарвлення цих цихлід дуже нагадує забарвлення представників роду Melanochromis, але техніка харчування у них відрізняється – види (географічні варіанти) видової групи “Msobo” “зчісують” водорості, а види роду Melanochromis відщипують (відгризають) або витягують водорості зі скельного субстрату.

Харчуються водоростями скельних обростань і мікроорганізмами, що живуть всередині них, а також зоопланктоном у відкритих водах. Притискають губи майже перпендикулярно до скельного субстрату в місці зростання водоростей і “зчісують” водорості, використовуючи зуби як “густий гребінець”. Самки та незрілі самці для харчування зоопланктоном формуються в зграї.

Розмір самців: 11-12 см, самиць – 9-10 см.

Комерційна назва

Pseudotropheus Msobo Lutara