Chindongo sp. elongatus (Chewere)

Chindongo sp. 'elongatus Chewere', male Chindongo sp. 'elongatus Chewere', female

Цей ґеоваріант Chindongo elongatus входить до умовного видового комплексу “Elongatus-complex” і належить до групи “зеброподібних елонгатів”.

Представники цього виду цихлід зустрічаються в північно-західній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля невеликого рифу, розташованого поблизу невеликого рибальського села Чевере (на північ від великого населеного пункту Чилумба).

Населення типу Ch. sp. ‘elongatus Chewere’ в районі проживання біля скельного рифу на глибині 10 метрів досить щільна. Найвищої щільності населення досягає на переході від скель до піщаного грунту на глибині близько 16 метрів. Готові до нересту самці риють печери в піщаному грунті під скелями або між невеликим сусіднім камінням, причому нерестові угіддя можуть відстояти один від одного на відстані всього 50 сантиметрів.

Ch. sp. ‘elongatus Chewere’ дуже відрізняється за кольором від Ch. sp. ‘elongatus Chailosi’, що мешкає в 10-ти кілометрах на південь. Між місцями проживання цих 2-х видів не знайдено жодного схожого біотопу, який міг би дати притулок перехідним формам. Ймовірно, що обидва види так добре пристосувалися до цих областей, що 10 кілометрів відкритих піщаних пляжів виявилося достатньо, щоб між ними збереглася така чітка відмінність. Ch. sp. ‘elongatus Chewere’ зі своїм характерним забарвленням не схожий на жоден вид з комплексу елонгатів.

Самці ростуть до 9-12 см, самиці – до 8-10 см.

Утримання

Температура води 22-25 °C, твердість 9-19, pH 7,5-8,0. Як і інші малавійські цихліди, потребує гарної аерації, фільтрації та регулярної часткової заміни води. Тримають групою, що складається з самця та декількох самок. З іншими видами малавійських цихлід добре уживаються у великих акваріумах (від 400 л).

Як і інші види групи Мбуна вживає різноманітний корм з поверхні каменів — водорості, зоопланктон. Тому в акваріумних умовах обов’язково повинні бути присутні рослинні корми (наприклад, спіруліна, ошпарені листки кульбаби, шпинату, кропиви). Можна годувати сухим кормом. Корисною підкормкою є зоопланктон — циклопи, дафнії.

Розмноження

Статева зрілість настає у віці близько 1 року, проте шлюбні ігри починаються вже з 7-8 місяців. Псевдотрофеус елонгатус відноситься до видів, які інкубують ікру в роті. Самка після запліднення забирає ікринку до роту, де виношує їх протягом майже трьох тижнів. У цей період вона не живиться. Плодючість до 25 ікринок. Ще деякий час мальки продовжують ховатися у роті самки. У період розмноження самці дуже агресивні як по відношенню до особин свого виду (особливо інших самців), так і інших видів риб.

Metriaclima sp. Elongatus Chewere male Metriaclima sp. Elongatus Chewere female

Синоніми

  • Pseudotropheus spec. ‘elongatus Chewere’
  • Elongatus Chewere
  • Pseudotropheus Chewere