Labidochromis flavigulis

Labidochromis flavigulis  (лат.) — риба з роду Labidochromis.

Назва виду походить від латинських слів “flavus” (жовтий, золотий, золотисто-жовтий) і “gula” (ковтка, горло), і це вказує на жовте забарвлення горла цих риб.

Ареал

Вперше Labidochromis flavigulis виловили у водах біля острова Чісумулу в Мозамбіку.

Представники цього виду цихлід зустрічаються в центральній частині озера Малаві у водах біля великих островів Чісумулу та Лікома.

Мешкають у перехідних зонах на відносному мілководді, найчастіше на глибинах від 2-х до 3-х метрів. Самці в нерестовому вбранні спостерігаються цілий рік. Для підготовки нерестовища самці виривають пісок з-під невеликої скелі, причому з метою безпеки нагромаджують купу піску безпосередньо перед входом в зону нересту. Самки та молодь групуються для пошуку їжі в невеликі зграї, які бороздять біотоп. Labidochromis flavigulis схожий за забарвленням з Labidochromis textilis, але останній має посилену нижню щелепу, яка довша за верхню щелепу. Також Labidichromis flavigulis за забарвленням дуже схожий на самок Melanochromis joanjohnsonae, але відрізняється від останніх 10-11 помаранчевими, горизонтальними лініями на корпусі (у M. joanjohnsonae таких ліній 6) і жовтим підборіддям (у M. joanjohnsonae підборіддя біле), а також одновершинними зубами (у M. joanjohnsonae зуби двовершинні).

Висмикують (виривають) водорості зі скельних обростань. За допомогою своїх пінцетоподібних, гострих зубів можуть витягувати навіть вміст водоростевих сумок, які виростають у найдрібніших поглибленнях шорсткої поверхні скель і вислизають від уваги інших водоростеїдних видів, що пасуться на скелях, так як просто не доступні для рота та зубів цих видів.

Комерційні назви

  • Labidochromis Samueli
  • Labidochromis Textilis
  • Labidochromis Exasperatus
  • Chisumulu Pearl