Xenotilapia ornatipinnis

Представники цього виду цихлід зустрічаються в північно-східній частині озера Танганьїка в декількох місцях уздовж узбережжя Бурунді.

Самець Xenotilapia ornatipinnis Самиця Xenotilapia ornatipinnis

  • Xenotilapia ornatipinnis (Burundi)
  • Xenotilapia ornatipinnis (Kigoma)
  • Xenotilapia ornatipinnis (Zaire)

Біотоп

Надають перевагу піщаним біотопам на глибинах близько 5 метрів. Дослідники припускають, що ці цихліди можуть мешкати на глибинах 110-160 метрів – будова черепа і великі очі овальної форми цілком для цього пристосовані. Форма і розмір очей дають змогу представникам цього виду ‘добре бачити’ на великих глибинах, в умовах мізерної освітленості, а також у каламутній, забрудненій воді. Відмітною ознакою самців є наявність у середній частині корпусу горизонтальної сріблястої смуги, що слугує розпізнавальним знаком для самок. У самок така смуга відсутня, але вони мають на спинному плавнику розпізнавальний ряд, що складається з 5-7 малопомітних чорних крапок. Вид – моногамний, інкубує ікру в роті. Місце для нересту може вибиратися як на піску, так і на плоскій поверхні скелі.

Вишукують здобич або на піщаному дні, або безпосередньо в піску, відфільтровуючи їстівні фрагменти від неїстівних. Великі очі допомагають знаходити їжу навіть у каламутній воді та на великих глибинах.

Розмір самців: 12 см, самиць – 10-11 см.