Xenotilapia sp. “papilio” (Katete)

Цей вид, який ще не отримав свого наукового опису, стоїть нібито окремо і не належить ні до видової групи Xenotilapia sp. “papilio sunflower” ні до виду Xenotilapia papilio та його геоваріантів, хоча морфологічно Xenotilapia sp. “papilio” (Katete) все ж ближча до Xenotilapia papilio.

Географічні варіанти (раси) цього виду не очевидні, найімовірніше, екземпляри, виловлені в трьох різних місцях південно-західного узбережжя озера, є морфами (варіаціями) одного виду, бо практично не відрізняються один від одного – лише незначні відтінки в забарвленні черевних плавців (від світло-блакитного до прозорого).

Самець Xenotilapia spec. 'papilio Katete' Самиця Xenotilapia spec. 'papilio Katete'

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в декількох місцях південно-західного узбережжя озера Танганьїка у водах між населеними пунктами Капампа (держава Конго) і Катете (держава Замбія).

Опис

Даний вид має низку відмінних ознак, що відрізняють його від решти ксенотиляпій: більш високотілий, порівняно з Xenotilapia papilio, черевні плавники мають або світло-блакитне, або прозоре забарвлення, на відміну від інших ксенотиляпій, у яких черевні плавці забарвлені в жовтий колір.