Placidochromis electra

Placidochromis electra є одним з видів роду Placidochromis.

Placidochromis electra раніше називався Haplochromis jahni або «Глибоководний Хап» («Deep Water Hap»). Остання назва була застосована до цієї цихліди, тому що донедавна вважалося, що її ніша обмежується глибокими водами, але тепер відомо, що вона зустрічається на глибинах більше ніж 7 метрів.

Він поширений в Малаві і Мозамбіку. Його природним середовищем проживання є озеро Малаві. Максимальна довжина — 12 см.

У цього виду існує багато різновидів. Деякі більше сині, інші помаранчеві, інші білі з блакитними акцентами.

Ґеоварієти

  • Placidochromis sp. electra (Fort Maguire)
  • Placidochromis sp. electra (Gome)
  • Placidochromis sp. electra (Likoma)
  • Placidochromis sp. electra (Londo)
  • Placidochromis sp. elektra (Makonde)
  • Placidochromis sp. elektra (Mosambique)

Ця особлива морфа родом з Лондо (Londo) і характеризується білим тілом і пудрово-блакитною головою. Її анальний плавець має ледь червоний колір. Темні вертикальні смуги на її тілі змінюються за кількістю та зовнішнім виглядом залежно від її настрою. Іноді видно лише одну смугу, а в інших випадках легко помітити чотири.

Їжу зачерпують з поверхні піску (не викопують) після того, як її викопують копаючі фуражири, подібні до Cyrtocara moorii та Placidochromis phenochilus.

P. electra відрізняється від цих інших своєю поведінкою в шуканні їжі тим, що вона не йде за фуражиром, якого вона називає «господарем», а скоріше його приваблює збурений осад. Він веде себе як умовно-поживний, кидаючись від однієї «хмари пилу» до іншої.

Риби, що належать до цього виду, не є територіальними ні в дикій природі, ні в акваріумі. Самиці з виводком у роті зустрічаються в тих самих районах, де не-неростові самки та самці у пошуках поживи. P. electra блукає по акваріуму або своєму природному середовищі, ніколи не залишаючись у певному місці більше ніж на хвилину.

Джерела

cichlid-forum.com: placidochromis electra