Bujurquina omagua

Специфічний епітет «омагуа» — це іменник у відношенні, наданий на честь народу омагуа, який на момент першого контакту з європейцями в 16 столітті був домінуючим народом уздовж берегів річки Амазонка вгору за течією від гирла колодязя річки Негро в Перу.

Ареал

Bujurquina omagua відомий лише з потоків Сабалільйо (Sabalillo) та Оран (Oran), які впадають у річку Амазонка по обидва боки від села Оран, розташованого на першій височині нижче за течією від гирла Напо (Napo) в Амазонку, округ Лас-Амазонас, провінція Майнас, департамент Лорето , Перу.

Опис

А. Ліва сторона. B. Права сторона (відзеркалено)

Помірно подовжений, досить міцний, глибокий. Голова особливо міцна, довга, широка, з великою міжочною відстанню. Фронтальний контур прямий, потилиця і морда вигнуті, передня половина контуру основи спинного плавця вигнута.
Вентральний контур вигнутий. Морда довга. Передочноямкова відстань велика, передочноямкова кістка набагато довша, ніж висока. Міцна голова з досить маленькими очима. Губи досить вузькі, не набухлі. Кут рота не досягає вертикалі від переднього краю орбіти, особливо у найбільших екземплярів. Досить довга та мілка хвостова ніжка і досить коротка остання колючка в спинному плавці. Передня частина хвостового плавця луската. М’який анальний плавник загострений, 3-й найдовший промінь, доходить до середини хвостового плавця або трохи далі. Грудний плавець із заокругленим кінчиком, що сягає вище генітального сосочка до початку анального плавця. Черевний плавник загострений, перший промінь злегка виступає, досягає початку анального плавника або основи 1-го колючка анального плавця. Хвостовий плавець округлий, без добре розвинутих стрижнів або лише з короткими стрижнями.