Red Top Zebra

Автор | 30.06.2023

“Red Top” (червоноверха) зебра, мешкає у кількох областях озера. Зовні “Red Top” зебра схожа на класичну смугасту зебру, але на додаток має оранжево-червоний спинний плавець. Раніше було не ясно, чи є червоноверха зебра самостійним видом, чи це географічний варіант ВВ-зебри. Останні дослідження свідчать, що, можливо, “Red Top” зебри утворюють відокремлену видову групу. Декілька географічно ізольованих різновидів червоноверхих зебр вже були науково описані як самостійні види, але не всі описи можна вважати вірними.

Колірні варієтети (морфи) видової підгрупи “Red Top Zebra” дуже рідкісні:

У 2006 році Коннінгс (Konnings) та Стауффер (Stauffer) провели порівняльний аналіз особин M. zebra з островів Maleri і Namalenje і червоноверхої зебри з сусіднього острова Nakantenga, яка раніше була описана як Maylandia pyrsonotos, і дійшли висновку, що це – два різні таксони. Крім відмінностей у забарвленні, було виявлено і морфологічні відмінності, у результаті було зроблено висновок, що це різні види. Також це підтверджується тим, що у острова Maleri серед великої популяції M. zebra як мінімум два десятиліття без якоїсь видимої гібридизації існує невелика стійка популяція Maylandia pyrsonotos.Сміт (Smith) і Корнфілд (Kornfield) у 2002 вивчили геноми чотирьох різних “red top” популяцій і виявили, що популяція, яка мешкає у Mphanga Rocks і описана раніше як Maylandia emmiltos, генетично відрізняється від інших трьох популяцій з південної частини озера, які, своєю чергою, генетично схожі між собою. Відповідно, “red top” зебра, що мешкає на Chimwalani Reef, описана як M. thapsinogen, “red top” зебра, що населяє берегову лінію островів Nkhudzi і Mphande, описана як M. sandaracinos, повинні розцінюватися як популяції та синоні M. pyrsonotos. Ці популяції мешкають відносно близько одна від одної, генетично ідентичні і мають однакову забарвлення. Переконливих причин вважати їх різними видами немає.

Дослідження Джорджа Тернера (George Turner) та його колег із Університету Халл (Великобританія) також дали багато інформації щодо зв’язків між різними зебрами. Найбільш показовим експериментом був той, коли самкам M. emmiltos було надано можливість вибору між самцями зебр різного географічного походження. Найчастіше самки розпізнали самців свого вигляду і віднерестились з ними. Це свідчить, що M. emmiltos слід вважати самостійним видом, ареал поширення якого обмежений Mphanga Rocks і Luwino Reef.

У популяції зебр у містечка Makanjila Point зустрічаються самці з різним забарвленням спинного плавця: від червоного до жовтого та білого. Сміт (Smith) у 2003 році, використовуючи аналіз ДНК, встановив, що в популяції присутні природні гібриди M. zebra (BB-форма) з північної частини Makanjila Point та M. pyrsonotos, що мешкають на Chimwalani Reef.

Довгий час вважалося, що “red-top” зебри неполіморфні. Однак, на рифі, розташованому в 500 метрах на південь від острова Nakantenga, мешкає популяція M. pyrsonotos з високим відсотком О-морф (у тому числі і серед самців). Ці рожево-помаранчеві особини сильно впадають у вічі, що суперечить гіпотезі про те, що таке забарвлення ОВ і О-морф потрібне для того, щоб зливатися з навколишнім пейзажем. Декілька так званих “мармеладок” (“marmalade cats”- стосовно осіб чоловічої статі) також були помічені і біля самого острова Nakantenga.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.