Apistogramma Apistogramma

Apistogramma trifasciata

Apistogramma trifasciata (Eigenmann & Kennedy, 1903) - три-смугова апістограма, A204

Перші екземпляри були знайдені в місцевості Аройо Чагалаліна (Arroyo Chagalalina) в Парагваї (Paraguay), але вид поширений на відносно значній території від водостоку р. Гуапоре (Guaporé) в південній частині басейну Амазонки, що приєднана до водоподілу р. Парагвай (Paraguay) у Бразилії (Brazil) й Парагваї і аж до середини басейну Парани (Paraná) (в якому Парагвай є основною притокою) в Аргентині.

Детальніше: Apistogramma trifasciata

Apistogramma eremnopyge

Apistogramma eremnopyge male Steven ChesterApistogramma eremnopyge (A218) - цю апістограму відловлюють лише в р. Пінтуяку (Rio Pintuyacu), притоки р. Ітая (Rio Itaya), що в 48-кілометрах по дорозі з Ікітос (Iquitos) в Наута (Nauta) в регіоні Лорето (Loreto), Перу (Peru). Пізніше вид був виявлений в системі річок Нанай (Nanay) в тому ж районі.

Додаткові популяції були знайдені в р. Тапіче (Río Tapiche) з системи Укаялі (Río Ucayali), розташованого понад 150 км південніше.

Детальніше: Apistogramma eremnopyge

Apistogramma paulmuelleri

Apistogramma paulmuelleri належить до комплексу Apistogramma eunotus у рамках лінії Apistogramma regani.

Вид описано на основі 28 зразків зібраних у безіменному лісовому струмку одного з притоків р. Амазонас (Rio Amazonas) приблизно на 80 км південніше Ітікос (Iquitos) Департаменту Лорето (Loreto) у Перу (приблизно 73° 34′ W / 04°24′ S).

Детальніше: Apistogramma paulmuelleri

Apistogramma sp. "Masken"

Apistogramma sp. "Masken"

Ідентифікація

Apistogramma sp. "Masken" має номер A52. Таксономічно належить до групи Регані, комплексу Регані. Вид також відомий під назвами A. sp. "Apache", частина A. sp. "Carapintada", A. sp. "Peru (II)", A. sp. cf. regani з Белему (Belem), A. sp. "Peru-regani" (менш барвиста форма).


(c) dagus з Форума Tropica.RU

Детальніше: Apistogramma sp. "Masken"

Apistogramma macmasteri

Apistogramma_macmasteriНа відміну від багатьох популярних апістограм, апістограма Макмастера (Apistogramma macmasteri Kullander, 1979) поки не має широкого розповсюдження в шанувальників. А все через те, що молодь та самиці зовсім не яскраві. Інша справа дорослі самці, - яскраві, контрастно зафарбовані риби.

У природі населяють невеликі притоки басейну Оріноко й верхів'їв Мети (Колумбфя), досягаючи в природніх місцях довжини 7-7,5 см (частіше - 5-6 см, а самиці майже на третину менші). Свою назву риби отримали на честь Марка Макмастера - великого шанувальника та знавця апістограм. Вид поліморфний, багацтво кольорових форм надає дослідникам підгрунтя для номенклатурних ревізій.

Часто помилково називають як Apistogramma ornatipinnis, а також можна зустріти під однією з наступних назв:

  • Apistogramma sp. “Canoga Park”
  • Apistogramma sp. “Flame” - "Полум'я"
  • Apistogramma sp. “Meteor” - "Метеор"

Детальніше: Apistogramma macmasteri