Neolamprologus Neolamprologus

Комплекс Neolamprologus brichardi

Neolamprologus brichardi MagaraПерші екземпляри Neolamprologus brichardi (Brichard, 1989) були експортовані в Європу в 1971 році, зловлені вони були поруч містечка із назвою Магара (Magara) в Бурунді. Цим чарівним цихлідах відразу дали торгову назву "Принцеса Бурунді". Звичайно, їхнє забарвлення було не дуже яскраве, але рибки відрізнялись дивовижними плавцями й елегантним тілом, що зробило Принцесу однією з найбільш популярних цихлід серед акваріумістів. Виявилось, що нові рибки чудово почували себе в акваріумах, навіть, не дивлячись на свою територіальність і пов'язану з нею відносну агресивність. Надавши рибам достатньо простору, акваріумісти, на диво, легко отримували потомство. І саме це - найбільш захоплива сторона в утриманні Принцес, тому що старші покоління активно допомагають своїм батькам у захисті малечі. Точно так само Принцеси поводяться і в природному середовищі, створюючи величезні зграї з особин різного віку. Більшість дорослих особин живе й поводиться подібно моногамним цихлідам, а величезна кількість пар іноді створює враження, що N. brichardi живуть як у гуртожитку.

Детальніше: Комплекс Neolamprologus brichardi

Neolamprologus pulcher

Лампрологус прекрасний

Neolamprologus pulcherСинонім: Lamprologus savoryi pulcher.

Види-двійники: Neolamprologus brichardi. Щоб відрізнити один вид від іншого, придивіться уважно до чорних плям біля очей рибок. У Neolamprologus brichardi в кутку зябрової кришки помітна пляма, що з'єднується з оком темною смугою, а у лампрологуса прекрасного позаду ока є косий чорнуватий штрих, другий проходить по краю зябрової кришки.

Детальніше: Neolamprologus pulcher

Neolamprologus buescheri

Цей вид знайдено поблизу мису Качезе й названо на честь Хайнса Бушера.Neolamprologus_buescheri_Kachese

Зазвичай, N. buescheri зустрічаються на глибині більше 20 метрів, хоча окремі екземпляри можливі й на глибині 10 метрів (поблизу Ісанга, Замбія).

Детальніше: Neolamprologus buescheri

Більше статей...

  1. Neolamprologus brevis
  2. Neolamprologus