20 л – мушлевці

Автор | 21.02.2015

Для утримування цихлід не обов’язково мати великий акваріум. Френк Мюллер на сторінці 5G Shelldweller у своєму блозі fmueller.com розповів про 20-літровий акваріум для танганьїкських мушлевих цихлідок.

Обладнання

Акваріум невеликих розмірів, всього лише 50х25х15 см чудово розміщується на робочому столі:

Розміри акваріума дуже не стандартні, але враховуючи те, що для цихлід не так важлива висота ємкості, як площа дна, то такий акваріум – просто знахідка!

В якості фільтра використовується аерліфтний фільтр з губкою. Такий фільт забезпечує добру біо-фільтрацію, єдине, що його необхідно регулярно промивати.

Обігрівач, хоч і не додає вишуканости в дизайн, але дуже необхідний. Достатньо 50Вт-ного обігрівача з терморегулятором, що повністю занурюється в воду.

Для освітлення такого маленького акваріуму виявилось достатнім природнього освітлення в разі розміщення акваріуму недалеко від вікна (робочий стіл, як правило, розташований поруч із вікном). У темну пору дня для освітлення достатньо настільного ліхтаря.

Декорування

Для декорування акваріуму був використаний пісок для басейнів і мушлі.

Звичайний будівельний пісок настільки дрібний, що з часом може злежатись і закиснути й, у результаті, почнуть виділятись у воду шкідливі для риб хімічні сполуки, що мають, до того ж, дуже не приємний запах.

Пісок для басейнів потрібно шукати в магазинах, що допомагають облаштувати басейни на присадибних ділянках. (Ха-ха :))

Мушлі використовують самі різні із доступних. У наших умовах чудовим вибором будуть мушлі виноградних равликів. Такі мушлі досить легкі, щоб риби мали змогу їх переміщувати в межах своїх територій.

Рослини

Зазвичай, в акваріумі для танганьїкських цихлід, не використовують рослин. Але декілька пучків яванського моху (Vesicularia dubyana) не лише прикрасять акваріум, але й нададуть прихисток малечі й її першому корму.

Риби

На жаль, у такий невеликий акваріум не можливо помістити багато риб, але пара дорослих Lamprologus ocellatus почуватиметься досить комфортно.

Little-Occies-08-4.jpg Little-Occies-08-5.jpg Little-Occies-08-6.jpg
Little-Occies-1.jpg Little-Occies-2.jpg Little-Occies-3.jpg

(c) Френк Мюллер 5G Shelldweller