Pseudotropheus perspicax

Pseudotropheus perspicax, male

Pseudotropheus perspicax, самець

Pseudotropheus perspicax, female

Pseudotropheus perspicax, самиця

 

 

 

 

 

 

 

Ареал

Область поширення цього виду цихлід та його численних геоваріантів простягається вздовж західного та північно-західного узбережжя озера Малаві (держава Малаві) від мису Мануло до населеного пункту Нгара.

Віддає перевагу мілководні (близько 5 метрів) скельні біотопи вільні від осадових відкладень. Дуже рідко зустрічаються поблизу піщаного дна. Зазвичай спостерігаються між невеликими скелями.

Вид дуже варіабільний і має безліч географічних варіантів (рас). Всі геоваріанти Pseudotropheus perspicax характеризуються невеликими розмірами та характерною структурою рота. Двох вершинні зуби в зовнішньому ряду щелепи рота розташовані дуже тісно один до одного і добре видимі, навіть якщо рот закритий. Цій видимості зубів також сприяють дуже тонкі губи.

Розмір самців – 8-10 см, самиць – 7-8 см.

Самці, а в деяких геоваріантів та самки, демонструють агресію при захисті своїх кормових та нерестових угідь. Вони старанно захищають свої кормові угіддя, аж до маркування водоростевих садів свого рив’єра. Нерест відбувається, як правило, у невеликих печерах між скелями і від цих місць відганятимуться будь-які посягачі.

Живляться водоростями скельних обростань, віддаючи перевагу пухкої складової водоростей, тобто кремнеземкам. Викльовують пухкий, водоростевий матеріал зі скельних обростань.

Синоніми

  • Melanochromis perspicax
  • Pseudotropheus sp. ‘variable’

У торгівлі має назви

  • Pseudotropheus Perspicax Ruarwe
  • Pseudotropheus Zebra Ianht
  • Pseudotropheus Elongatus Mara
  • Pseudotropheus Variable

Геоварієти