Pseudotropheus sp. “lime nkhomo” (Mbenji) жовтий

Автор | 08.12.2021
Pseudotropheus spec. 'lime nkhomo Mbenji gelb', female

самиця

Pseudotropheus spec. 'lime nkhomo Mbenji gelb', male

самець

Географічний варієт (морфа) виду Pseudotropheus sp. “lime nkhomo”. Всередині однієї популяції біля о-ва Мбенджі зустрічаються самці з різним окрасом: одні – з блакитним хабарвленням корпусу й жовтою головою, інші – з повністю жовтим забарвленням корпусу та плавців (поточна морфа), що говорить про варіативність окрасу самців однієї популяції.

Ареал

Цей варієт зустрічається в південно-західній частині оз. Малаві (країна Малаві) у водах поблизу о-ва Мбенджі, що розташований у 40 кілометрах північніше заливу Доміра.

Надають перевагу перехідним зонам на глибині 10 іи нижче метрів. Найчастіше спостерігаться біля невеликих скель, що розташовані на піщаному грунті. Самці територіальні й риють свої печери-нерестовища у вигляді заглиблень під окремими каменями або під невеликими скелями. Після побудови гнізда постійно баражують над ним на відстані не більше 30 см, запрошуючи самиць та відганяючи, в основному, одновидових самців.

Самиці для пошуку їжі групуються в невеликі зграї.

Даний вид дуже схожий з представниками невеликої видової групи Pseudotropheus sp. ‘lime’, а також з видом Pseudotropheus sp. “daktari”, але подібний, в основному, в поведінці, так як в деяких кольорових нюансах має достатньо визначені відмінності.

Розмір самців – 8-9 см, самиць – 6-7 см.

У продажі зустрічаться назви Pseudotropheus Lime Mbenji, Pseudotropheus Lime Mbenji Gelb.